Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soubory k prolongacím MP

14. 1. 2017

Prolongace 2016

Tyto materiály byly platné do konce roku 2016 a většina z nich platí i nadále. Důležitá změna je od 1.1.2017 v zákoně o obecní policii č. 553/1991 Sb.

§ 17c

Oprávnění ke vstupu

(1) Strážník je při plnění úkolu obecní policie oprávněn vstupovat v živnostenské provozovně, v herně, kasinu a dalších prostorách, kde jsou provozovány hazardní hry, v prodejní nebo provozní době do všech prostor určených pro zákazníky.

(2) Strážník je při plnění úkolu obecní policie oprávněn vstupovat do živnostenské provozovny, do herny, kasina a dalších prostor, kde jsou provozovány hazardní hry, a to i po skončení prodejní nebo provozní doby, pokud

a) je to nezbytné z důvodu zajištění veřejného pořádku, nebo

b) lze mít důvodně za to, že jsou zde osobě mladší 18 let prodávány nebo podávány

1. alkoholické nápoje nebo je zde této osobě jinak umožněno jejich požívání, nebo

2. tabákové výrobky, tabákové potřeby, bylinné výrobky určené ke kouření, elektronické cigarety nebo jejich náhradní náplně nebo je zde této osobě jinak umožněno jejich užívání.

(3) Strážník je při plnění úkolu obecní policie oprávněn vstupovat do herny, kasina a dalších prostor, kde jsou provozovány hazardní hry, a to i po skončení prodejní nebo provozní doby, také tehdy, lze-li mít důvodně za to, že se zde hazardní hry účastní osoba mladší 18 let.

(4) Každý je povinen umožnit strážníkovi vstup do míst podle odstavců 1 až 3. Tím není dotčena úprava vstupu do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek.

(5) Nelze-li jinak dosáhnout splnění úkolu obecní policie, je strážník oprávněn za účelem vstupu do míst podle odstavců 2 a 3 tato místa otevřít nebo jiným způsobem si do nich zjednat přístup, v případě nutnosti i za použití síly.

 

Vypracované otázky nemusí být stejné jako před zkušební komisí MV. Aktuální informace a vzdělávání se provádí ve specializovaném školicím zařízení s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo v obdobném zařízení obecní policie.

Testové otázky a ústní otázky, zde jsou odkazy ke stažení:

Testové otázky 2016

Otázky týkající se obecní policie

Otázky týkající se dopravy

Otázky ze správního řízení

Otázky z obecního a krajského zřízení

Tabákový zákon

Přestupky

Trestní právo

Střelné zbraně a střelivo

Živnostenské podnikání

Policie ČR

Praktické příklady1

Praktické příklady 2

Jednoduchý test s výsledky na konci PDF

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář